0850 302 39 88  


POSTA KUTUSUNA GİRİŞ
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret222049
ANILARIMIZ

Dabakhane Mah. Yeni Boztepe Cad. Öz Güven İş Hanı Kat:1 No:114
MALATYA
Tel     : 0422 3238273
GSM  : 05354139567


BASINDA YADER

BASINDA YADER
Malatya YADER Üyeleri Sevgi Evlerinde İftar Programı İle Bir Araya Geldi

Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği (YADER) geleneksel olarak gerçekleştirdiği iftar programlarına bu yılda devam etti.

15 Temmuz 2014 Salı 11:34
Malatya YADER  Üyeleri Sevgi Evlerinde İftar Programı İle Bir Araya Geldi

MİAD Sevgi Evleri Bahçesinde gerçekleştirilen iftar programına; MİAD Sevgi evlerinde kalan gençler, Erkek Yetiştirme Yurdu Sevgi Evlerinde kalan gençler, Dernek Yönetim Kurulu ile dernek üyeleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay TAŞ, İl Müdür Yardımcısı Cevdet TATAR, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Bağlı Kuruluşların İdarecileri, öğretmenleri ile çok sayıda davetli katıldı. 

Malatya YADER'in girişimleri ile Malatyalı gönüllü iş adamlarının katkıları ile gerçekleştirilen iftar programı öncesinde bir konuşma yapan Dernek Başkanı Mehmet ÇOLAK, "değerli misafirler, sevgili gençler, Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği olarak kurulduğumuz günden bu yana sayısız etkinlikler sayısız programlarla zaman zaman bir araya geldik, birlikte olduk. Dernek olarak her zaman bu kuruluşları kendi baba evimiz olarak gördük, öylede görmeye devam edeceğiz. Kuruluş amaçlarımızın başında gelen yardımlaşma birlik beraberlik ilkesi ile hareket eden derneğimiz, bu günde değerli gönüllü ağabeylerimiz ve Malatyalı İş adamlarımızın katkıları ile iftar programı gerçekleştiriyoruz. Burada katkı sunan emek veren başta değerli büyüklerimiz, Malatyalı işadamlarımıza ve bizleri hiç yalnız bırakmayan İl Müdürümüz Oktay TAŞ bey ve personellerine bu ortamı bizlere hazırlayan MİAD Sevgi evleri Müdürümüz, babamız olarak gördüğümüz Sevgili Nevzat ALGÜL ve kurum personellerine teşekkür ederim." dedi. 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay TAŞ yaptığı konuşmasında, ''böyle bir organizasyonun gerçekleşmesinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederim Malatya YADER e çalışmalarında başarılar dilerim" dedi .

İftar öncesi eski ve yenilerin buluşması şeklinde geçen ve kurum korumasında bulunan gençler ile daha önce bu kurumlarda kalmış ve ayrıldıktan sonra kurdukları YADER aracılığı ile sürekli bir araya gelen gençler, "Yardımlaşmanın birlik ve beraberliğin kaynaşmanın en güzel örneğini göstermeye ve genç kardeşlerimize üzerimize düştüğü şekli ile ağabeylik ablalık, birer büyükleri olarak yanlarında olmaya devam edeceğiz." dediler.
MGH - Haber Merkezi (Basın Bülteni)
YASAL UYARI: Haber sitemizde yayınlanan haberlerden sadece Haber Kaynağı : MGH - Haber Merkezi yazan haberler KAYNAK gösterilerek yayınlanabilir. Haber Kaynağı Kısmı boş veya ajans ismi bulunuyorsa Hiçbir şekilde KAYNAK gösterilmek suretiyle dahi paylaşılamaz. Haber sitemizdeki hiçbir Haber resmi Kaynak dahi gösterilerek yayınlanamaz. LÜTFEN! Ajansların hakkınızda dava açmaması için kurallara riayet ediniz.


Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK)sporMalatya yerelindeki spor camiası ve sporcularıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.Erkek Yetiştirme Yurdu bahçesindeki yemeğe, TürkiyeFutbol Federasyonu Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, ASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, Futbol İl Temsilcisi Kahraman Fırat, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Şube Başkanı Mutlu Dalbudak, Saha Komiserleri Başkan Yardımcısı Nurettin Doğan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü ve Spor Kulübü Başkanı Oktay Taş, İl Müdür Yardımcısı Cevdet Tatar, Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Çolak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, SHÇEK antrenör Mikail Tuluk katıldı.Yemek organizasyonunu yapan SHÇEK Spor Kulübü Başkan Vekili İlhan Yabaş, ''Yaklaşık 2 yıldır faaliyet gösteren kulübümüzün kuruluşundan bugüne kadar her türlü faaliyetine katkı verenlere teşekkür ederim. Bizler spor yapmanın, doğru bir faaliyet olduğunu düşünüyoruz, ama sporu bu kulübün çatısı altında yapmanın daha da güzel ve doğru bir faaliyet olduğu kanısındayız. Bu kulübün her bir sporcusu bizim için önemlidir ve özeldir. Bu çatı altında harcadıkları emek ve özveriden dolayı her bir sporcumuza ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Kulübümüzün kuruluş amacında, gençlerimiz spor yapsın ama kardeşçe yapsın, ama ahlaklıca yapsın kazanmak arzusu herkeste olduğu kadar bizde de elbette var, ama hiç bir zaman önceliğimiz sportif başarı olmadı, olmasını da doğru bulmuyoruz. Bizim için öncelik ve başarı gençlerimizin zamanını ve enerjisini doğru işlerde harcamalarıdır. Bu amaca katkı sunan her bir kuruma, sivil toplum örgütlerine ve her bir ferde teşekkür eder desteklerinin devamlılığını temenni ederiz '' dedi.İftar yemeği Erkek Yetiştirme Yurdu bahçesinde içilen çay ve sohbetle son buldu.
İhlas Haber Ajansı


MALATYA YENİ GÜN


YADER Üyeleri Kahvaltılada Biraraya Geldi
Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği Yönetim kurulunun organize ettiği kahvaltı programı dernek binasında gerçekleştirildi.

MALATYA GÜNCEL - Yetiştirme Yurtlarında bir dönemkalan gençler tarafından kurulan, Kısa adı YADER olan Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği Yönetim kurulunun organize ettiği kahvaltıprogramı dernek binasında gerçekleştirildi.

 düzenlenen kahvaltı programına Yetiştirme Yurtlarında değişik dönemlere kalan Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dernek Üyelerinin ailelerinin yanı sıra Halen kız ve erkek Yetiştirme Yurtlarında kalan gençlerin katıldığı kahvaltı programında kalanlar ile ayrılanlar bir araya geldi. Masraflarını denek üyesi Hamdi GÖZÜKARA’ nın üstlendiği programda kalabalık bir grup ile birlikte kahvaltıda bir araya gelen Malatya YADER üyeleri geçmişe ait güzel anıların yaşandığı sohbet ortamı ile devam eden programda açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÇOLAK programda dernek çalışmaları ve gelecekte yapılması düşünülen programlar hakkında bilgi verdi.

 ÇOLAK ‘ın açıklamasında, "Bu güzel programda emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve buraya kadar gelen bizleri yalnız bırakmayan tüm büyüklerime ve kardeşlerime ve ailelerimize teşekkür ederim. Derneğimizin amaçları arasında bulunan ve zor durumda olan kardeşlerimize yardım etmek halen Yurtlarda kalan gençlerimize rehber olmak yol göstererek gelecekte yalnız olmadıklarını göstermek amacı ile çalışmalar yapamaya özen göstermektedir. Zaman zaman kahvaltılarda ve değişik programlarda zaman zaman Kurum ile birlikte Miad Sevgi Evleri Kız Yetiştirme Yurdu ve Erkek Yetiştirme Yurdu Sevgi evleri, Huzur evin ile Kurum Tarafından Dışarıda Tutulan Evlerde kalan kardeşlerimiz ile birlikte yaptığımız çalışmalar ile bir araya gelmekteyiz dernek olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren eğitime önem veren eğitimin önemini kalan kardeşlerimize aşılamak amacı ile bir çok çalışma yaptık yapmaya da devam ediyoruz çalışmalarımız arasında Üniversite ve bölüm gezileri Üniversite kazanan genç kardeşlerimize harçlık ve burs temin etmenin yanında Erke Yetiştirme Yurdu Bünyesinde Faaliyet Gösteren ve Malatya Amatör Kümede bir çok yaş kategorisinde Mücadele Eden SHÇEK Spor Kulübünün her türlü masraflarını ve Yönetimsel olarak organizesini üstlenerek gençlerin spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak durmaları amacı ile bir çok çalışma yapmasına katkı sunmaktayız bunların yanında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ile iyi ilişkiler içerisinde olarak yapılan çalışmalarımızda desteklerini almaktayız buradan bizlere destek veren çalışmalarımızda her zaman yanımızda oldukları için Malatyalı İş Adamlarımıza ve bizlere maddi manevi desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum dedi program geçmişe dair güzel anıların paylaşımı ile tamamlandı.

 
 
 
 

Başkanlığa Mehmet Çolak seçildi

 
 
Mehmet Yeşiltaş... Malatya Yetiştirme Yurtlarından Derneğinin 1.Olağan Genel Kurulu yapıld.

Malatya yetiştirme Yurtlarından Ayrılan Yardımlaşma Derneğinin 1. Olağan genel kurulu yapıldı genel kurula yetiştirme yurtlarından ayrılanlardan oluşan üyelerin katıldığı genel kurul dernek binasında yapıldı Divan Başkanlığına Hüseyin ÇALIŞKAN ve divan üyeliğine Erdal ORAL ve Metin KUŞBAY ın yaptığı genel kurulda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının Okunması Kurucu Yönetim Kurulu faaliyetlerinin okunması ve ibra edilmesi nin ardından seçime geçildi Tek liste halinde gidilen seçimde katılımcıların tamamının oyunu alan Mehmet ÇOLAK başkanlığındaki 11 kişilik yönetim kurulu şöyle oluştu yönetim kurulunu seçilmesinin ardından dilek temennilerle sona erdi

YÖNETİM KURULU

 

MEHMET ÇOLAK

 

İLHAN YABAŞ

 

FIRAT YILDIZ

 

ALİ ORAL

 

HASAN KEBENÇ

 

AHMET ÖZERHAN

 

ABUZER BOZDOĞAN

 

H.İBRAHİM SARIBAŞ

 

VAHAP KATİPOĞLU

 

ÖZCAN YILDIZ

 

MEHMET BALANDIZ

 

DİLEK VE TEMENNİLER

 

Genel Kurulda Söz Alan Alim YAVUZ genel kurulumuzun ve yeni yönetim kuruluna başarı diledikten sonra yeni yönetimden beklentilerinin aylık olarak çıkartılacak bir bülten ile tanıtım ve onun yanında web sitesi ile tanıtımın yapılması bu ve benzeri çalışmalarda her türlü desteği vermeye hazırız dedi.

Genel Kurul Sonrasında Konuşma yapan Mehmet Çolak yeni yönetimimizin hepimize hayırlı olmasını dilerim bundan sonraki süreçte tüm arkadaşlarımız ile birlikte birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek tüm arkadaşlarımızın bu çatı arlında birleştirilerek hem yurtlardan ayrılanlar ve hem de şuanda bu kurumlarda kalan genç kardeşlerimiz ile diyalog içerisinde olarak Kamu Kurum ve kuruluşlarından destek alarak güzel işlere hep beraber imza atmaya gayret edeceğiz Derneğimizin Kurucu Başkanı Değerli Büyüğümüz Fikret YİĞİT ve tüm kurucu üye Ağabeylerime ve Arkadaşlarıma Kuruluş Aşamasında Gösterdikleri Yoğun Çaba ve gayretlerinden Dolayı teşekkür ediyorum bundan sonrada tüm büyüklerimin destek ve önerileri ile güzel hizmetleri hep beraber yapmanın gayreti içerisinde olacağız genel kurulumuza katılan tüm davetlilere teşekkür ederim dedi

 
YADER'den huzurevine ziyaret
Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği (YADER) yönetim kurulu üyeleri ve aileleri, Yaşlılar Haftası nedeniyle huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret etti
26 Mart 2012 Pazartesi 18:37
 YADER'den huzurevine ziyaret
 

Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği (YADER) yönetim kurulu üyeleri ve aileleri, Yaşlılar Haftası nedeniyle huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret etti.

Ziyarette MİAD Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar folklor gösterisi sunarken, Sevgi Evleri Ritim Grubu da bir gösteri sundu. Yaşlılar ile sohbet eden dernek yöneticileri, yaşlılara çikolata ikramında bulundu.

YADER Başkanı Fikret Yiğit, "Yaklaşık bir ay önce kurulan derneğimizin amacı, Türkiye'nin en büyük ailesi olan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nün bir parçası olarak faaliyetlerde bulunmaktır. Derneğimizin bir amacı da, bu kurumlarda hizmet alan kardeşlerimizin yurt hayatından sonraki süreçte yardımcı olmaktır. Onlara yol göstermek maksadı ile kurulan derneğimizin üyeleri olarak, yaşlılarımızı ziyaret etmek ve onlarla beraber olmak maksadı ile burada olmak istedik. Dernek üyelerimiz ve ailelerimizle birlikte buradayız. Yine bu büyük ailenin bir diğer parçası MİAD Sevgi Evleri'nde kalan kardeşlerimizin düzenlediği güzel bir etkinlikle huzurevindeki büyüklerimizin yanında olduk" dedi.

27 MART 2012
Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği (YADER) yönetim kurulu üyeleri ve aileleri, Yaşlılar Haftası nedeniyle huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret etti.

 Ziyarette MİAD Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar folklor gösterisi sunarken, Sevgi Evleri Ritim Grubu da bir gösteri sundu. Yaşlılar ile sohbet eden dernek yöneticileri, yaşlılara çikolata ikramında bulundular. YADER Başkanı Fikret Yiğit, "Yaklaşık bir ay önce kurulan derneğimizin amacı, Türkiye'nin en büyük ailesi olan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nün bir parçası olarak faaliyetlerde bulunmaktır. Derneğimizin bir amacı da, bu kurumlarda hizmet alan kardeşlerimizin yurt hayatından sonraki süreçte yardımcı olmaktır. Onlara yol göstermek maksadı ile kurulan derneğimizin üyeleri olarak, yaşlılarımızı ziyaret etmek ve onlarla beraber olmak maksadı ile burada olmak istedik. Dernek üyelerimiz ve ailelerimizle birlikte buradayız. Yine bu büyük ailenin bir diğer parçası MİAD Sevgi Evleri'nde kalan kardeşlerimizin düzenlediği güzel bir etkinlikle huzurevindeki büyüklerimizin yanında olduk" dedi. İHA

 
 
 12 HAZİRAN 2012

Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği (YADER) MİAD Sevgi Evleri'nde kalan çocuklarla birlikte, yurt hayatı ve sonrası konulu sohbet toplantısı yaptı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği (YADER) MİAD Sevgi Evleri'nde kalan çocuklarla birlikte, yurt hayatı ve sonrası konulu sohbet toplantısı yaptı.

YADER ile Aile ve Sosyal Politikalar Malatya İl Müdürü Hidayet Bozkurt, MİAD Sevgi Evleri Müdürü Alim Yavuz, çocuk gelişimcileri Gülşen İlkin ve Gülçin Atar'la birlikte kuruluşta kalan 14 çocuk, Orman İşletme Müdürlüğü'nün Orduzu Pınarbaşı'ndaki tesislerinde sohbet toplantısında bir araya geldiler.
Toplantı öncesinde Malatya Yetiştirme Yurdu'nda 9 yıl kalan ve aynı zamanda YADER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Mehmet Çolak, dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Çolak, yurt hayatı ve sonrasında yaşadıklarını aktarırken, sorulan sorulara da içtenlikle cevap verdi.

8 yıl yetiştirme yurdunda kalan ve ayrıldıktan sonra İnönü Üniversitesi Tarih Bölümü'nden mezun olan Fırat Yıldız, yurt hayatı ve sonrasında yaşadıkları sıkıntıları, devlet dairelerinde işe girene kadar yaşadıklarını paylaştılar.

Daha sonra dernek yönetim kurulu üyesi olan ve yaklaşık 12 yıl yetiştirme yurdunda kalan ve bir kamu kurumunda çalışan İlhan Yabaş, yurt hayatındaki anıları ve yetiştirme yurtlarının geçmişi ve şimdiki haliyle ilgili çocukların sorularına cevap vererek, bazen hüzünlü bazen de komik anların yaşanmasına sebep oldu.

Yine 16 yıl yetiştirme yurtlarında kaldıktan sonra İnönü Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitiren ve kamu kurumunda görev yapan Ahmet Özhan da, başarılı bir eğitim ve gelecek yaşamları hakkında çocuklarla fikir, düşünce ve deneyimlerini paylaştı.

Tekrarının sevgi evlerinde çocukların kaldığı bir evde yapılması kararlaştırılarak toplantı tamamlandı.

 
HAMLE (MALATYA)                          - 13/06/2012
YETİŞTİRME YURTLARINDA KALANLAR İLE AYRILANLAR BİR ARAYA GELDİ
Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği (YADER) MİAD Sevgi Evleri'nde kalan çocuklarla birlikte, yurt hayatı ve sonrası konulu sohbet toplantısı yaptı. YADER ile Aile ve Sosyal Politikalar Malatya İl Müdürü Hidayet Bozkurt, MİAD Sevgi Evleri Müdürü Alim Yavuz, çocuk gelişimcileri Gülşen İlkin ve Gülçin Atar'la birlikte kuruluşta kalan 14 çocuk, Orman İşletme Müdürlüğü'nün Orduzu Pınarbaşı'ndaki tesislerinde sohbet toplantısında bir araya geldiler. Toplantı öncesinde Malatya Yetiştirme Yurdu'nda 9 yıl kalan ve aynı zamanda YADER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Mehmet Çolak, dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Çolak, yurt hayatı ve sonrasında yaşadıklarını aktarırken, sorulan sorulara da içtenlikle cevap verdi. 8 yıl yetiştirme yurdunda kalan ve ayrıldıktan sonra İnönü Üniversitesi Tarih Bölümü'nden mezun olan Fırat Yıldız, yurt hayatı ve sonrasında yaşadıkları sıkıntıları, devlet dairelerinde işe girene kadar yaşadıklarını paylaştılar. Daha sonra dernek yönetim kurulu üyesi olan ve yaklaşık 12 yıl yetiştirme yurdunda kalan ve bir kamu kurumunda çalışan İlhan Yabaş, yurt hayatındaki anıları ve yetiştirme yurtlarının geçmişi ve şimdiki haliyle ilgili çocukların sorularına cevap vererek, bazen hüzünlü bazen de komik anların yaşanmasına sebep oldu. Yine 16 yıl yetiştirme yurtlarında kaldıktan sonra İnönü Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitiren ve kamu kurumunda görev yapan Ahmet Özhan da, başarılı bir eğitim ve gelecek yaşamları hakkında çocuklarla fikir, düşünce ve deneyimlerini paylaştı. Tekrarının sevgi evlerinde çocukların kaldığı bir evde yapılması kararlaştırılarak toplantı tamamlandı.