0850 302 39 88  


POSTA KUTUSUNA GİRİŞ
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret222047
ANILARIMIZ

Dabakhane Mah. Yeni Boztepe Cad. Öz Güven İş Hanı Kat:1 No:114
MALATYA
Tel     : 0422 3238273
GSM  : 05354139567


ROL MODEL ÇALIŞMALARIMIZ

Derneğimiz tarafından hazırlanan ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Bünyesinde ki gençlere yönelik seminer düzenledik.
Derneğimizin Resmi Başvurusu ve kurumun onayı ile başlattığımız gençlerin bilgilendirilmesi ve bilinçlenmesinin sağlanması ve geleceğe yönelik planlarının yapılırken daha sağlıklı kararlar alınması amacı ile değişen 3413 sayılkı iş yasası ve 2828 sayılı korunma kanunu hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı toplantı eski ile yeninin buluşması oldu. 

Miad Sevgi evlerinde bulunan gençlerin katılımı ve Dernek Yönetim Kurulu Üyelerimiz (Mehmet ÇOLAK,İlhan YABAŞ,Hasan KEBENÇ,Özcan YILDIZ,Fırat YILDIZ,Ayhan KARATAŞ,Sabriye USTA ve Yıldız UÇAR'ın )katılımı ile gerçekleştirildi 

gençlerin sorduğu sorulara cevap verildiği ve geçmiş yaşam şartlarının anlatıldığı ve zaman zaman kıyaslamaların yapıldığı toplantı sohbet ortamında yapılarak bu ve benzeri toplantıların devamının yapılması görüşü hakim oldu.

gençlere dağıtılan ve 3 sorun ,öneri ve hedefin yazılması istenen not kağıtlarına gençler tarafından yazılanlara göre yapılan değerlendirmeler ile atölye çalışması şekllinde yapıldı.

Yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda toplantıda yapılan çalışmalar rapor haline getirilerek kuruma sunulacaktır.

toplantı sonunda Kurum bünyesinde faaliyet gözteren ve önümüzdeki günlerde yapılacak olan halk oyunları şenliğine katılacak Folklör ekibinin hazılıklarını izleyme fırsatı bulduk.

Bu bağlamda bizlere destek olan Gerek İl Müdürlüğü gereksede Miad Sevgi Evleri idarelerine teşekür ederiz.
YADER'DEN MORAL GECESİ

Malatya MİAD  Sevgi evleri ve Erkek yetiştirme yurdunda kalan  üniversite sınavına girecek öğrencilere moral yemeği verildi. Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneğinin organize ettiği, Altın Yunus Restoran’ın sponsor olduğu yemekte sınava girecek öğrenciler bir araya getirildi. Bir yıllık sınava hazırlanmanın stresini azaltmak amaçlı düzenlenen yemekte gençler Müzik eşliğinde gönüllerince halaylar çekip doyasıya eğlendiler. Malatya yetiştirme yurtlarından ayrılanlar derneği yönetimi Mehmet ÇOLAK, Ali ORAL ve İlhan YABAŞ günün sonunda Altın Yunus Restoran Yönetimine göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür plaketi verdi. Dernek yönetim kurulu başkanı Mehmet ÇOLAK, ‘’ derneğimiz yurtlarda şu an kalan ve ayrılan gençler ile ilgili birçok etkinlik ve faaliyet göstermektedir. Malatya insanı duyarlıdır. Bu şehrin insanları sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşma ve dayanışmayı gelenekselleştirmiş, içselleştirmiş duyarlılığını hiç kimseden esirgememiştir. Bizler bu duyarlılığı şimdi bu gençlerimiz için istiyoruz. Derneğimizin bütün üyeleri ve yönetimi dün bu yurtlarda öğrenci iken;  bugün bir sivil toplum örgütü olarak bizden sonraki gençler için yapılabilecek her türlü olumlu girişim ve çabaların öncüsü olacağı gibi bu niyetli her çalışmanın da yanında olacaktır  ‘’ dedi. Sınava girecek gençlere başarı dilekleri ile programson buldu.