• Dokunacağınız her yürek geleceğe güvenle yürüyecek
  • MALATYA ASP GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
  • BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ
  • TURGUT EKİCİ HALISAHA LİGİ FİNAL PROGRAMI
  • GEÇMİŞ VE GELECEĞİN BULUŞMASI
  • 2. GELENEKSEL BULUŞMA PROGRAMI
  • ERKAN TAŞDEMİR HALISAHA LİGİ ÖDÜL VE PLAKET TÖRENİ
  • ERKAN TAŞDEMİR HALI SAHA LİGİ ŞAMPİYONU ERKEK YETİŞTİRME YURDU TAKIMI
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
türkbayrağı
KPSS BAŞVURU EKRANI
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam67
Toplam Ziyaret144928
BİZDE VARIZ
YARDIMLARINIZ İÇİN
İSTİHDAM REHBERİ
MERAK ETTİKLERİNİZ
TEŞEKKÜR EDERİZ

Dabakhane Mah. Yeni Boztepe Cad. Öz Güven İş Hanı Kat:1 No:114
MALATYA
Tel     : 0422 3238273
GSM  : 05354139567


REKLAM ALANI
BU ALANA

REKLAM

VERMEK İÇİN

YÖNETİM

KURULUMUZA

MESAJ

BIRAKINIZ
DERNEKLER KANUNU
RESİM DÜZENLE

MEHMET ÇOLAK

MEHMET ÇOLAK
m_colak_44@hotmail.com
GÜÇLÜ OLMALIYIZ
26/07/2017
Kızmak ve alınganlık göstermek yok.. 
Hoş görmek ve makul karşılamak lazım.
Bizler sosyal hizmet ailesinin fertleri olarak rekabet damarlarından yararlanmaya kalkmayız. Onları birbirlerine karşı kışkırtıp, düşmanlıklarını körükleyip kendi maksatlarımıza ulaşmayı düşünmeyiz.
Toz duman ortamında durumdan yararlanmak bizim yöntemimiz değildir ve olmamalıdır. Çıkar sağlamak için olayları istismar edemeyiz ve etmemeliyiz.
Bizim amacımız ihtiyacımız olan birliktelik yardımlaşma yol gösterici olmak ve bu şekilde kalıcı ileriye dönük kardeşliğimiz adına yaşanan sorunları en aza indirmek yardımlaşma duygusunu tüm kardeşlerimize aşılayarak toplumda söz sahibi olmak adına güç birliğini sağlamaktır bu bizler içinde biz vicdani sorumluluktur.
Herkes kendi vicdanında haklıdır. Kimseyi kendi vicdanında yenemezsiniz ve düşüncesinde fikrinde dolayı yargılayamayız yargılamamalıyız.Toplumda mutlak güçlülerden olmak zorundayız,.

 

Dima güçlü olmak ve birlik içerisinde olduğumuz sürece güçte başarıda büyümekte egemen olacaktır. Bize aciz ve suçluluk duygusu ile güçsüz iyiler değil, güçlü iyiler olmalıyız.
Yumuşak huylu olmamız, toplumun bazı kesimlerinde dışlanma duygusu aşağılanma duygusu ile karşılaşmamız bizler için zayıflık belirtisi değildir ve olmamalıdır bizler geldiğimiz yerlerin toplumumuzdaki ön yargılarını kırmak insanların bakış açılarını olumlu yönden geliştirilmesini sağlamak zorundayız, buda örnek kişiliğimiz ve örnek duruşumuz ile elde edebileceğimiz eşsiz bir değere sahip bir kazanım olacaktır.
Bizim programımız sosyal hizmet toplumunda her şeye yeteri kadar olmak şartıyla ihtiyaç olduğudur.

 

 

Farklılıklar zenginliğimiz olmalı hemen hemen her alanda var olan kardeşlerimiz sosyal medyada, Sporda, İş hayatında, kamusal alanlarda sokaklarda ,Sivil Toplum Kuruluşları olarak ,Dernekçilikte, sendikacılıkta, medyada, sosyal medyada varız ama birlikte değiliz olamıyoruz tek başına belki kendi alanımızda güçlüyüz ama ulusal anlamda sadece var olmamızı sağlıyoruz gücü elimize alamıyoruz.

 

Her alanda liderken öncülük yapıyorken neden birliktelik anlamında olamıyoruz onu irdelemek lazım belki birileri çok bildiğimi iddia edebilir her konuyu bilmiyorum doğruları söylemek çok bilmişlik değil, eleştirilerimizi yapacağız birbirimizi eleştireceğiz ki güçlü olalım yapılan eleştirilerde almamız gerekenleri aldığımız zaman güçlü oluruz.

Canlıların davranışlarında iki ana sevk edici duygu hakimdir. Sevgi yada korku. Korku ile hareket eden bir organizma için kendisinin dışındaki varlıklar daima onun hayatına bir tehdit olarak algılanır. O canlının ana dürtüsü hayatta kalma iç güdüsüdür.

saygılarımla Paylaş | | Yorum Yaz
199 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

BİRLİKTEYİZ AMA BERABER DEĞİLİZ - 07/03/2017
DERNEĞİMİZ BÜYÜYECEK - 24/12/2016
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN - 28/10/2016
BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜMÜYÜZ ? - 11/08/2016
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
YÖNETİM KURULUMUZ
GÖNÜLLÜMÜZ OL
SİTEMİZE ÜYE OLUN
TERCİHLER
3413 SORGULAMA
SOSYAL MEDYA
POSTA KUTUSUNA GİRİŞ
YARDIMLARINIZ İÇİN
ANILARIMIZ
MALATYA DAN HABERLER


YURT ANILARIMIZ
HAVA DURUMU
Anlık
Yarın
4° -2°