MALATYA YADER

  0850 302 39 88  
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret193646
SOSYAL MEDYA
ÇOCUK HAKLARIANILARIMIZ
POSTA KUTUSUNA GİRİŞ

FIRAT YILDIZ

FIRAT YILDIZ
firatyildiz44@hotmail.com
Geçmiş Ve Gelecek
12/05/2014

       Çoğu insan geleceğine yön vermek için büyük bir mücadelenin içine girer. Aslında mücadeleyi verenler sadece kişiler değil toplumlar ve devletlerdir de. İster kişiler, ister toplumlar, isterse de devletler verdikleri mücadelede kendilerince metotları tespit edip uygulamaya koyarlar. Bekledikleri zaman dilimi geldiğinde istedikleri hedefe  ulaşanlar pek azdır. Peki planlamayı yapanlar nerede  hata yapmışlardır ki   istedikleri hedefe ulaşamamışlardır. Bunu düşünüp kendilerince cevap bulduklarında artık vakit çok geçtir yapılacak her şey beyhude bir çabadır.

      O zaman ne yapmalı nasıl yapmalı? Ya da yapılacak işler planlamalar sadece somut mu olmalı. Bunların düşünülmesi ve nerede hata yaptık diye öz eleştiri yapılması gerekir. En başta kişiler ve toplumlar yapacakları işlerde ait olduğu toplumun değer yargılarını maddi ve manevi durumlarını göz önünde tutup planlamalarını bu değerler üzerine inşa etmelidir. Yaşadığımız zaman diliminde kişilerin en büyük hatalarından biri ve bence en önemlisi geçmişi görmezden gelme geçmişten ders almama. Geçmişini bilmeyenin geleceğine yön veremeyeceği gerçeği göz önünde iken geçmişten bihaber yaşamak büyük bir hatadır ve telafisiz sonuçlar doğurabilir. Tarihi gerçekler maddi ve manevi değerler ve somut işlemler ile geleceği planlayanlar büyük bir başarı elde ederler. Bu durum hem insanlar hem toplumlar hem de devletler için geçerlidir.

      Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez, geleceğine yön vermeyenler yok olmaya mahkum olurlar... Yok olmamak için geçmiş ve geleceğin bağlantısını sağlam kurmak gerekir...3120 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YAZ TATİLİ - 18/06/2013
Yaz Tatili
SİZ EN SON HANGİ KİTABI OKUDUNUZ - 31/05/2013
SİZ EN SON HANGİ KİTABI OKUDUNUZ
SİZ EN SON HANGİ KİTABI OKUDUNUZ? - 30/04/2013
.
YAZILARIMLA YAKINDA SİZLERLEYİM - 03/04/2013
ÇOK YAKINDA YAZILARIMLA SİZLERLE OLACAĞIM
MALATYA YADER
HESAP NUMARAMIZ
SİTEMİZE ÜYE OLUN
RESİM DÜZENLE
DABAF KURUCU DERNEKLER