0850 302 39 88  


POSTA KUTUSUNA GİRİŞ
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret222047
ANILARIMIZ

Dabakhane Mah. Yeni Boztepe Cad. Öz Güven İş Hanı Kat:1 No:114
MALATYA
Tel     : 0422 3238273
GSM  : 05354139567


AHMET ÖZERHAN
ahmetozerhan@mynet.com
İSİMSİZDİR
10/05/2014

Parçaları kaybolmuş puzzle gibi artık insanlar.
Kiminin kalbi, kiminin ruhu, kiminin beyni yok!... (C.Palahniuk)

 

Parçaları birleştirmek, güzel bir resim ortaya koymak, emek vermek insana huzur veriyor. Onun için yapboz dünya da alışkanlık yapmaya başlayan bir oyun artık.

Dünya kâğıt parçalarını birleştirip bir resim ortaya koymaya çalışırken, arkalarında parçalara ayrılmış insan ruhunun parçalarını bir araya getirme çabalarının yok olmaya yüz tuttuğunu görmekteyiz. Ayağı çalıya takılan çocuk misali çalıya kızıp ormanı yakmak kadar kötü olmaya. Hırslanmaya, kinlenmeye yüz tutmuşuz.

Artık çocuklarımızın sokakta oynamasından korkmuş. Çocuk evden çıkmasın diye. Bilinçsizce bilgisayarda saatlerce vakit geçirmesine aldırmaz olmuşuz. Gerçek dünyadan koruyalım derken sanal âlemde kaybetmişiz onları…

Aile bütünlüğünün bozulmaya yüz tuttuğu bu zamanda yurtta kalanlara acımak, hikâyelerini garipserken acınacak hale düştüğümüzü fark etmemişiz aslında.   Aile içerisinde iletişimin olmadığı ya da sağlıklı sürdürülmediği bir ortamda yaşamak….. Dört duvar arasında birlikte yaşarken ayrı odalarda kapı arkasında oturmaya başlamış ailelerin. Bu çocuklardan pek de farkı mı var sanki…  Onun için yurtta kaldım diyen her insana karşı garip kalmayın. Biz toplumuz dışarda ne varsa bizde aynısı var diyemem çünkü dışarıda korumasız onlarca çocuk var. Biz bilinmeyene göre bir adım öndeyiz. Çünkü biz bilineniz. Bilinmeyenden kork. Bilinmeyeni sorgula. ……………….  Kendini sorgula. Dışarıda bir araya getirmek için parçalardan haberinin bile olmadığı  puzzle var orda…….. hadi birleştir parçaları3486 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BEKLENTİLER - 02/02/2014
Ben sevdiklerime karşı beklentilerimi uzun bir süreliğine askıya aldım.
ORTA ŞERİT - 03/01/2014
Hayat, hayat sana orta şeritte bekleme lüksü tanımaz. Ya ilerleyeceksin ya da geride kalacaksın. Ya geleceğin peşinde, ya da geçmişin gölgesinde kalacaksın.
MÜFRİTANE EMPATİ, GURUR VE BİR ARKADAŞA NASİHAT - 27/12/2013
Ender olarak karşılaşılan bir anlayıştır. Müfritane Empati;
HAYIRMI İŞLİYORUZ - 15/05/2013
HAYIRMI İŞLİYORUZ
YAKINDA YAZILARIMLA SİZLERLEYİM - 10/05/2013
YAKINDA YAZILARIMLA SİZLERLEYİM