0850 302 39 88  


POSTA KUTUSUNA GİRİŞ
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam65
Toplam Ziyaret218112
ANILARIMIZ

Dabakhane Mah. Yeni Boztepe Cad. Öz Güven İş Hanı Kat:1 No:114
MALATYA
Tel     : 0422 3238273
GSM  : 05354139567


Bizler devlet korumasında büyüyen bireyler olarak devletimizi seviyoruz Devlet Korumasında büyümek kendisini büyüten kendisine sahip çıkan devletine ihanet etmeyen vergileri ile büyüdüğü halkına ihanet etmeyen kişilere yurt çocuğu denir.

Çayyolu'ndaki Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde “hizmetli” olarak çalışan İsmail Öztepe yıllardır dişinden tırnağından artırdığı tüm birikimini kampanyaya bağışlamak istedi.
BU ÇOK OLUR

Öztepe, hesabındaki 50 bin lirayı “Şehitlere feda olsun” deyip vermek istedi. Ancak banka görevlisi, “Her yerden yardım geliyor bu rakam çok yüksek” deyip sadece 10 bin lira bağış yapmasına izin verdi.
SİVİL KAHRAMAN

Başta çalıştığı okuldaki idareciler ve öğretmenler olmak üzere yaptığı bağışla herkesi duygulandıran İsmail Öztepe darbe teşebbüsünün sivil kahramanı olarak gösterildi.
YUVADA BÜYÜDÜ

50 yaşındaki hizmetlinin hayat hikayesi ise yaptığı fedakarlığı daha da anlamlı kıldı. Annesi onu dünyaya getirdiğinde bir sokağa terk etti. Polislerce bulunup Keçiören Çocuk Yuvası'na götürüldü. 18 yaşına kadar yuvada büyüdü. Daha sonra Çocuk Esirgeme Kurumu'nda kaldı.
HİZMETLİ YAPILDI

Devlet, Öztepe'ye büyüdükten sonra da sahip çıktı. Askerlik görevini yaptıktan sonra Öztepe Milli Eğitim Bakanlığı'nca hizmetli kadrosuna alındı. Çalışkanlığı ile okul yöneticilerinin takdirini toplayan Öztepe, hiç evlenmedi.
ÇÖP TOPLADI

Fedakar hizmetli, gündüzleri okulda çalıştı, geceleri ise çöplerden kağıt, plastik vb. atıkları topladı. Toplayıp sattığı çöp paralarını da biriktirdi. Öztepe, Yenikent'teki TOKİ konutlarından kredili ev satın aldı. Ancak evinde hiç oturmadı.
darbenin-sivil-kahramani-880-2
YETİMLERE VERDİ

İsmail Öztepe, yıllarca kredisini ödediği evini kendisi gibi yurtlarda büyüyen iki üniversite öğrencisine, “Mezun olana kadar oturun” deyip hayır duası almak için onlara tahsis etti. Maaşı ve çöp toplamadan elde ettiği gelirle yurt çocuklarına yardım eden Öztepe erdemli yönünü herkesten gizledi.
ÇOK ETKİLENDİ

Öztepe, 15 Temmuz gecesi FETÖ/PDY üyesi cuntacıların Kobra helikopterlerce vurduğu Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü görünce çok etkilendi, gözüne uyku girmedi. Bir sabah uyandığında hemen bankanın yolunu tuttu. Kurtuluş'taki Ziraat Bankası Şubesi'ne gitti. Banka görevlisine, “Şehitlerimiz ve gazilerimiz için açılan kampanyaya destek vermek istiyorum. Hesabımdaki 50 bin lirayı bağışlamak istiyorum” dedi.
BURUK AYRILDI

Banka görevlisi, “Ülkenin dört bir köşesinden yardım geliyor. Bu çok fazla. 10 bin TL bağışlaman yeterli olur” deyip 10 bin lira bağış yapmasına izin verdi. 10 bin liralık bağış dekontunu alan İsmail Öztepe'nin sevinci buruk kaldı. Öztepe'nin yakın çevresine, “Yapamadığım bağışı şehit aileleri ve gazilere olan görevimiz için harcayacağım” dediği öğrenildi.833 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın