0850 302 39 88  


POSTA KUTUSUNA GİRİŞ
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret222079
ANILARIMIZ

Dabakhane Mah. Yeni Boztepe Cad. Öz Güven İş Hanı Kat:1 No:114
MALATYA
Tel     : 0422 3238273
GSM  : 05354139567


Derneğimiz tarafından düzenlen geleneksel iftar programımız yoğun bir katılım ile gerçekleştirdik

sa adı malatya yader olan, Malatya yetiştirme yurtlarında ayrılanlar derneği bu yıl yine gelenekselleştirdikleri iftar yemeğinde bir araya geldiler. 
Malatya miad sevgi evlerinde gerçekleşen programa, Aile ve sosyal politikalar il müdürü Oktay TAŞ, kuruluş müdürleri, basın mensupları, çok sayıda dernek üyesi ile  gönüllülerin katıldığı iftar programı yüzyıllık kan bağı olan kişilerin  buluşması edasında geçti.
Malatya yader yönetim kurulu Mehmet ÇOLAK ve ASP Gençlik spor kulübü başkanı İlhan YABAŞ program sonunda yaptıkları açıklamada; ‘’ Bizler bir dönem bu kuruluşlarda kalan ve sonrasında da bu kuruluşlarda hala barınan ve ayrılan  kardeşlerimiz ile ilgili  faaliyet gösteren sivil toplum örgütleriyiz. Kan bağı olamayan, farklı yaşlarda farklı düşünce ve anlayışlarda olan ama kardeşliklerinde ödün vermeyen bu kadar fazla kişiyi  buluşturan tek şey var o da yurt kardeşliği ve insan sevgisidir. Bizler sadece bu kardeşliğe aracılık  eden gönüllüleriz ve dileğimiz tüm insanlığın tıpkı burada olduğu gibi sevgi kardeşliği çatısı altında buluşmasıdır. Her ne kadar toplum zaman zaman bizleri zihinlerinde olumsuz kodlasa da, bizler bu kodlamaların ne kadar hayal ürünü olduğunu yaşadıklarımızla, yaptıklarımızla her  fırsatta anlatma devam edeceğiz. Zihinlerdeki bu bulanıklığın giderilmesi için çok şeye gerek yok, bizleri tanımaları ve paylaşımlarımıza ortak olmaları yeterli olacaktır. Dediler. 
Yader yönetim kurulu Mehmet ÇOLAK ,  bugün yaptığımız etkinlikten yaratana açılan ellerin sahibi olan gönüllerde bir duaya mahzar olmaktan mutluyuz ve bu mutluluğa sebep olan herkese teşekkür ediyoruz dedi. Program katılımcıların sıcak sohbeti ile sonra erdi.   
897 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın