• https://www.facebook.com/yader44/
  • https://twitter.com/malatyayader
MALATYA YADER
türkbayrağı
SİTEMİZE ÜYE OLUN
Fikirlerini Paylaş, Sen de Kazanmaya Başla!
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret183886
SOSYAL MEDYA
ÇOCUK HAKLARI
ANILARIMIZ
POSTA KUTUSUNA GİRİŞ

Ramazan ayı boyunca kardeşlerini unutmayan Malatya YADER finali Miad Sevgi Evlerinde yaptı

MALATYA YADER, SEVGİ EVLERİNDE İFTARDA BULUŞTU

Kısa adı YADER olan Malatya Yetiştirme Yurtlarından ayrılanlar derneği, ramazan etkinlikleri çerçevesinde MİAD Sevgi evlerinde iftar yemeği verdi. Yemeğe Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü idarecileri, Erkek yetiştirme yurdu öğrencileri,  MİAD sevgi evlerinde kalan çocuklar,dernek yönetim kurulu ve üyeleri, Bakanlık müfettişleri, Salim ILICAK’ ın öncülük ettiği bir grup Malatyalı iş adamı, Malatya Halk Eğitim Müdürü Veysel GÜLER,Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı il müdürü Nebi TEPE, Şiddeti önleme ve izleme merkezi müdürü, Berna OĞUZTÜRK, Öz orman iş sendikası şube sekreteri Ömer ÖZTATAR, Sheçek spor kulübü başkan vekili İlhan YABAŞ, kulüp antrenörü  Mikail TULUK katıldı.

Ev sahipliğini üstlenen dernek Başkanı Mehmet ÇOLAK, ‘’Bu büyük aileyi bir arada görmenin mutluluğu içindeyiz. Ailemizin  her bir ferdine ve dernek çalışmalarımızda bizi yalnız bırakmayan, şu an  burada bulunan veya  bulunamayan tüm dostlara teşekkür ediyorum. Bir yıldan fazladır kurulmuş olan derneğimiz, bu kısa zamanda, yurtlarda kalan ve ayrılan kardeşlerimiz için   bir çok etkinlikte bulunmuş olup, sorunlardan ,çözümlere, bu konular ile ilgili raporlara, anketlere, bire bir alan çalışmalarına, sorunların çözümü için bürokratik yapı ilişkilerine kadar  faaliyetlerde bulunmuş, ilk başladığımız güne göre oldukça yol almış durumdayız. Dernek olarak bu çalışmaları yaparken hep yanımızda olan   Malatya  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz sayın Oktay TAŞ, Sevgi evleri Müdürümüz Kubilay SEZEN, Erkek Yetiştirme yurdu müdürümüz Mehmet AYDIN Kadın Konuk Evi Müdür Mehmet Emin ASLAN Çogem Müdür Vekili Mustafa ÇAMURLU ve kurum dışında olup, gönülleri hep bizimle olan dostlarımızın  haklarını teslim etmemek mümkün değil , hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay TAŞ ise ‘’ Malatya YADER’ i çalışmalarından dolayı kutladığını, çocuklarımız  ile ilgili yapılacak her faaliyet ve etkinliğin yanında olacaklarını ve destekleyeceklerini, katkı sunacak   herkese kapılarının açık olduğunu’’  söyledi.

İş adamlarından Salim ILICAK ise  ‘’ Bu gün burada olmaktan ve yürekleri pırıl pırıl bu çocuklarla iftar açmaktan çok mutluyum. Bu çocuklarımız için devletin imkanlarının eksik kaldığı her yerde bizler bir abi olarak  elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. ‘’ dedi.

İftar programı misafirlerin  ve yurtta kalan çocukların çaylı sohbetiyle son buldu. 
2152 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
MALATYA YADER
WHATSAPP HATTIMIZ
0850 302 39 88
YARDIMLARINIZ İÇİN
RESİM DÜZENLE