MALATYA YADER

 0850 302 39 88    
SOSYAL MEDYA
ÇOCUK HAKLARIPOSTA KUTUSUNA GİRİŞ
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam65
Toplam Ziyaret195678

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Türkiye Güreş Federasyonu arasında işbiriği protokolü imzalandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı kuruluşlarda koruma ve bakım altında bulunan çocuk ve gençlerin psikososyal gelişimine katkı sağlamak ve güreş sporuna ilgilerini artırmak amacıyla Türkiye Güreş Federasyonu ile işbirliği protokolü imzalandı.

 

Bakanlıktaki törende konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı  Müsteşarı Ahmet Zahteroğulları, devlet bakım ve koruması altındaki çocukların hayata daha iyi hazırlanmaları, yaşamın her aşamasında yeteneklerini geliştirmeleri konusunda özel bir program izlediklerini söyledi.

 

Çocukların akademik başarılarını artırmak ve geleceğe hazırlamak için gayret gösterdiklerini belirten Zahteroğulları, gelişimlerini sağlıklı tamamlamaları için sporun önemli olduğunu ifade etti.

 

Zahteroğulları, "Arzumuz, her çocuğumuzun uğraştığı bir spor ve sanat dalının olması. Bununla ilgili gayret gösteriyoruz" ifadesini kullandı.

 

Bakanlık olarak daha önce farklı federasyonlarla da işbirliği yaptıklarını hatırlatan Zahteroğulları, koruma altındaki çocuklara gösterdikleri ilgiden dolayı Türkiye Güreş Federasyonu yetkililerine teşekkür etti.

 

Federasyonun eğitmenlerinin kurumları tarayarak yeteneği olanları belirleyeceğini  anlatan Zahteroğulları, "İnşallah bunların içinden şampiyonlar çıkacak. En azından çocuklarımızın kendi istedikleri bir spor dalında amatörce de olsa uğraş vermelerinin önü açılmış olacak" diye konuştu. 

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya ise bakanlıkla yaptıkları işbirliği protokolüyle devlet koruması altındaki gençleri milli takıma almayı ve bu gençlerin Avrupa ve dünya şampiyonalarında Türkiye'yi temsil etmelerini sağlamayı amaçladıklarını belirterek,  her bunun için kesime ulaşmayı istediklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından Müsteşar Zahteroğulları, Federasyon Başkanı Yerlikaya ve Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Abdulkadir Kaya, koruma ve bakım altında bulunan çocuk ve gençlerin psikososyal gelişimine katkı sağlamak ve güreş sporuna ilgilerini artırmak amacıyla hazırlanan işbirliği protokolünü imzaladı.

ASP BAKANLIĞI WEB SİTESİNDE ALINTIDIR

 

                     IMG 0258     IMG 0338

 

                      IMG 0346
     IMG 03631951 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
MALATYA YADER
HESAP NUMARAMIZ
ÜYE OLUN
RESİM DÜZENLE
DABAF KURUCU DERNEKLER
ANILARIMIZ