MALATYA YADER

 0850 302 39 88    
SOSYAL MEDYA
ÇOCUK HAKLARIPOSTA KUTUSUNA GİRİŞ
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret197587

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ MEHMET ÇOLAK 29 EKİM MESAJI

Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Dernegi (Malatya Yader ) Yader Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÇOLAK,29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Malatya Yader Yönetim Başkanı ÇOLAK, mesajında, laik ve demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 96. yılını büyük bir coşku ile kutladıklarını ifade etti.
Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "En Büyük Eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet yaşayacağını ifade eden ÇOLAK, mesajında, "Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, Türk milletinin kanları ve canları pahasına kurduğu Cumhuriyetin 96. yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Atatürk'ün dediği gibi, Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun idare şekli olan Cumhuriyetimizi korumak ve gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir. Tarihi zaferlerle dolu milletimizin kahramanlık destanı olan istiklal mücadelesinin sonunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti'ni bölmeye yönelik senaryolara karşı şanlı ordumuzun gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı ile ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdidin yok edileceği bir kez daha tüm dünyaya ilan edilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti, 29 Ekim 1923'te nasıl toprağı ile bütün, milleti ile bir ise bugün de aynı kalacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları bize vatan kılmak için canlarını feda eden tüm şehitlerimiz ile ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum" ifadelerini kullandı
214 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
MALATYA YADER
HESAP NUMARAMIZ
ÜYE OLUN
RESİM DÜZENLE
DABAF KURUCU DERNEKLER
ANILARIMIZ