• https://www.facebook.com/yader44/
  • https://twitter.com/malatyayader
MALATYA YADER
türkbayrağı
SİTEMİZE ÜYE OLUN
Fikirlerini Paylaş, Sen de Kazanmaya Başla!
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam69
Toplam Ziyaret181221
SOSYAL MEDYA
ÇOCUK HAKLARI
ANILARIMIZ
POSTA KUTUSUNA GİRİŞ

Gençlerimizin İstihdamında Özel Sektöre Teşvik Uygulaması

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca genç kardeşlerimizin istihdamına ilişkin Sosyal Güvenlik Destek Programı kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi

Kurum bakımından ayrılan gençlerimizin istihdamında yapılan iyileştirmelere yönelik çalışmalarımız devam ediyor. 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu’nun Ek 1. maddesinden yararlanmak için sırada bekleyen, form-a belgesi doldurulmuş olmasına rağmen kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak istihdam edilemeyen veya istihdam edilmelerinin ardından çeşitli nedenlerle işten ayrılan gençlerimizin özel sektörde çalışmaları halinde işsizlik sigortası primi, sigortalı ve işveren hissesinin tamamı, sigortalının işe giriş tarihinden itibaren beş yıl süre ile Hazine tarafından karşılanması amacıyla hizmete açılacak.

Gençlerimizin 2828 sayılı Kanun kapsamındaki teşvik uygulamasından yararlanabilmesi için gencin işyerine başvurmasının ardından işveren tarafından www.sgk.gov.tr adresinden kendisine ait e-bildirge şifresiyle e-sgk’dan, işveren portalından potansiyel teşvik sorgulama butonından T.C. Kimlik numarasıyla sorguladığında “02828 Teşviği” kapsamında hak sahibi olduğu görülebilecek.

Bu teşvikten yararlanabilmek için İş-Kur kaydına ihtiyaç duyulmamakla birlikte; gençlerimizin İş-Kur kayıtlarının yapılması durumunda “Genç, Kadın ve Engelli İstihdamına” yönelik diğer teşviklerden de yararlanabilecektir

Kırşehir, Çankırı, Amasya ve Bartın illerindeki SGK’nın teşvik uygulamasına yönelik test çalışması devam etmekte olup; bunun dışındaki 77 ilimizde teşvik uygulaması aktif olarak çalışmaktadır. Sayılan illerin de test çalışması bittiğinde bu illerde de teşvik uygulaması hayata geçecek.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
184 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
MALATYA YADER
WHATSAPP HATTIMIZ
0850 302 39 88
YARDIMLARINIZ İÇİN
RESİM DÜZENLE